Šamanská jurta

C e n t r u m   p ř i r o z e n é   s p i r i t u a l i t y

O šamanech

KOREJSKÁ ŠAMANKA Hi-ah Park

 Korejská šamanka (mudang). Vystudovala klasický korejský tanec na univerzitě v Koreji a etnologii ve Spojených státech. V obou oborech získala titul magistr. Působila dlouhá léta jako hudebnice a tanečnice korejského klasického tance. Její šamanská iniciace proběhla v roce 1981. Dlouhé roky předtím procházela vleklou šamanskou nemocí, kdy se rozhodovalo o jejím životě, nebo smrti. Tehdy se setkala se svou duchovní matkou, korejskou šamankou Kim Keum Hwa, která ji provedla šamanským zasvěcením. Hi-ah Park vede workshopy ve Spojených státech, v Evropě a v Koreji. Tématem jejích seminářů je spirituální léčení a techniky extáze. Více se můžete také dočíst na jejích webových stránkách www.hiahpark.com.

TUVINSKÁ ŠAMANKA Anisja Semizool Monguš

Anisja Semizool Monguš pochází z republiky Tuva a jako šamanka působí patnáct let. Šamankou se stala v pětatřiceti letech po dlouhodobé nemoci, z níž se nemohla uzdravit. Její rodina tehdy přizvala k nemocné šamanku.

TUVINSKÝ ŠAMAN Ooržak Dugar-Sjurjun Očur-oolovič

Je jedním z obnovitelů náboženství a duchovní kultury v Tuvě - šamanismu a buddhismu. Působil také jako přední představitel buddhistické společnosti (1990 až 1993) a později sdružení tuvinských šamanů Dungur (1993 až 1996 a 2001 až 2005).

TUVINSKÁ ŠAMANKA Ludmila Karaoolovna Ojun

Navštívíla v červnu 2007 naši republiku, aby zde otevřela První etnografické a obřadní centrum sibiřského šamanismu, nazvané ŠAMANSKÁ JURTA.